«Нащадки Сварога» в Сімферопольському художньому музеї

9 квітня, в суботу, вперше у престижному виставковому залі Сімферопольського художнього музею Кримське регіональне відділення Спілки майстрів ковальського мистецтва України (СМКМУ) на чолі з Олегом Криворученком відкрило виставку ковальських робіт під назвою «Нащадки Сварога».

В експозиції представлено більше 80 робіт ужиткового та художнього характеру з різних куточків України (Києва, Донецька, Краматорська, Червонограду, Ракитного та, безперечно, Криму) у різних стилях (від стімпанку до класики, від малої пластики в металі до чималих за розміром кованих панно і скульптур).

Про кожну роботу, представлену в експозиції, можна вести окрему бесіду: тут і «Сварга» (автор Сергій Фірсов, Київ), як символ сонця і людських устремлінь до Бога, і поєднання матеріалів (залізо, латунь, дерево, мідь); і «Молот Тора» (автори Юрій Тембель і Сергій Гулевський, Донецьк), як символ перемоги над злом, який майстри подарували місту Сімферополю та його жителям; і «Янгол» (автор Роман Ковалик, Червоноград Івано-Франківської області), як символ чистоти і непорочності, що теж є подарунком в Сімферопольський парк кованих фігур; і технічно-лаконічні годинники та світильники у стилі стімпанку (автори Раїм Мінаєв та Дмитро Левін, Крим); і відповідні своїм історичним аналогам сувенірні репліки топірців, мечів, кортиків та обладунків; і камінні набори та прес-пап’є, а також багато іншого.
Своєрідною родзинкою експозиції є «Пролісок», викуваний ученицею Олексія Криворученка Дар’єю Губкіною. Власне, про кожну роботу хочеться і варто говорити, але краще, як-то кажуть, один раз побачити, доторкнутися, відчути, ніж сто разів почути…
Щодо самого відкриття виставки, то на нього приїхали гості з Києва, Донецька і Краматорська. Справжнім сюрпризом для усіх присутніх стало рішення відомого коваля з Києва Сергія Фірсова, члена Кримського регіонального відділення СМКМУ, який подарував кримській столиці та її мешканцям свою роботу «Сварга».
Не можна не сказати і про неймовірний подарунок, який зробили працівниками музею на чолі з директором Лариною Кудряшовою для всіх присутніх на відкритті виставки ковалів та їхніх гостей. А це більш ніж півторагодинна, насичена феєричними враженнями екскурсія усіма виставковими залами музею, під час якої можна було побачити оригінальні твори всесвітньо відомого мареніста Івана Айвазовського, баталіста Миколи Самокиша, оспівувача російського лісу Івана Шишкіна, неперевершеного пейзажиста Архипа Куінджі та ін.
Дякуючи працівникам музею за гостинність, ковалі пообіцяли не менш феєричне видовище: на закриття виставки, 30 квітня, вони влаштують для усіх охочих майстер-клас з ковальського ремесла.

Оставить комментарий